mk Македонија

Земја

МакедонијаМакедонија

Јазици

Macedonian
 • Macedonian
Support Ukraine against Russian invasion

Casino X Преглед

Casino X Преглед
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
Users rating: 8 /10 Based on 1 reviews
14 Bonuses available in September 2022
Casino X Преглед
Casino X Најново Ажурирање: 09/16/2022 1 Прегледи

Казино Рејтинг:

6.19/10
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
€5(E-wallets), €10(Credit/Debit Cards)

Мин Деп

$100,000 Monthly

Максимално повлекување

Карактеристики

 • Користи SSL енкрипција
 • Оптимизиран за Мобилен
 • Дарежлива наградна шема која дава бесплатни вртења + кеш
 • Импресивен Спектар на Иновативни Слотови и Други Нетент Игри
 • 24/7 корисничка поддршка
 • ВИП Програма за Лојалност
 • Одлични Казино Игри
 • Брзи Времиња на Повлекување

Екран-снимки од Casino X

Онлајн Казино Casino X Земи Бонус Casino X Најави се во Casino X казиното

Casino X Партнерски Веб-страници

Сопственик

Pomadorro N.V.

Утврден Датум

2011

Лиценца

Curacao

Преглед

Casino X е вооружано со импресивна играчка библиотека од девелопери како 1x2Gaming, Evolution Gaming, Genesis Gaming, iSoftBet, Microgaming, Play'n GO, Playson, Playtech, Quickspin, Habanero, Igrosoft, Push Gaming, Booongo, EGT. Одбери го твојот начи на игра на било која мобилна платформа или на твојот PC.

Крос-платформа

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Игри во Живо

Одбери казино во Живо за да играш наспроти реални делачи и осети го духот на комарот во Casino X

Проверено

Темелно тестиран квалитет од casinobonusesfinder.com

Методи на Уплата
 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Paysafe Card
 • WebMoney
 • POLi
 • GiroPay
 • EcoPayz
 • Nordea
 • EPS
 • Neosurf
 • QIWI
 • Trustly
 • Bitcoin
 • Yandex Money
 • Litecoin
 • JCB
 • Moneta.ru
Методи на Повлекување
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • WebMoney
 • Direct Bank Transfer
 • QIWI
 • Bitcoin
 • Yandex Money
 • Litecoin
 • Moneta.ru
Времиња за исплата

Е-паричници

0-8 hours

кредитни/дебитни картички

0-8 hours

банкарски трансфери

not offered

чекови

not offered

Време на чекање

0-8 hours
Казино Софтвер
 • 1x2Gaming
 • Evolution Gaming
 • Genesis Gaming
 • iSoftBet
 • Microgaming
 • Play'n GO
 • Playson
 • Playtech
 • Quickspin
 • Habanero
 • Igrosoft
 • Push Gaming
 • Booongo
 • EGT
Контакти

Веб-страница

http://casino-x.com

Е-пошта

support mail: [email protected]

Телефон

Осврти на играчи од Casino X

(1 Прегледи)
Ukraine Mar
4/5
Прегледано: 2022-05-10

Многу промоции, бонуси, има враќање на готовина. Добар избор на игри, добар интерфејс. Може да го пробате демо-режимот за да се запознаете со новите игри. За мене, Casino x - 4 од 5, би сакал да направам посебна апликација за корисниците на Apple, се додека го имаме тоа што го имаме.

Много акций, бонусов, есть кэшбек. Хороший выбор игр, неплохой интерфейс. Можно попробовать демо-режим, чтобы ознакомиться с новыми играми. Для меня Casino x - 4 из 5, хотелось чтобы и для пользователей Apple сделали отдельное приложение, пока имеем что имеем.

Automatically translated with Google Translate in Ukraine. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт

Пишете преглед

Name Please enter your name
Email Please enter correct email
Total: Please enter your rating
150 characters left Maximum number of characters: 1000 Message 150 characters left Maximum number of characters: 1000

Your comment was sent successfully!

Licensing authorities

Curacao Curacao

Casino X Игри

Казино Типови

Подршани Платформи

 • Мобилен телефон
 • Таблет
 • Desktop

Слободни Вртења во Casino X

20 FS Слободни Вртења at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Слободни Вртења: 20 FS
Мин Деп: EUR 5
Облогот: 20x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Врвни девелопери на игри
 • Достапен е разговор во живо
 • Голем добредојде-бонус за прв депозит
 • Голема безбедност
 • Флексибилни опции за плаќање

Бонус за Добредојде во Casino X

500% Бонус за Добредојде at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Добредојде: 500% до 500%
Видови на Бонуси: Бонус за Добредојде
Мин Деп: $10
Облогот: 30x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Казино за Инстант Игра - не е потребно превземање, играј во твојот пребарувач
 • Одлично Казино за Мобилен
 • Врвно Македонија Казино
 • Казино Игри во Живо
 • Познавачка Поддршка
€200 Бонус за Добредојде at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Добредојде: €200 до 100%
Видови на Бонуси: Бонус за Добредојде
Мин Деп: €40
Облогот: 20x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Повеќејазичен Разговор во Живо Отворен 24/7
 • Широк Избор на Казино Игри
 • Дарежлива наградна шема која дава бесплатни вртења + кеш
 • Неограничено Повлекување
 • Компатибилно за Мобилен
€200 Бонус за Добредојде at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Добредојде: €200 до 200%
Видови на Бонуси: Бонус за Добредојде
Мин Деп: €40
Облогот: 20x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Мобилно Казино
 • Доволно време да се свртат добивките
 • 24/7 корисничка грижа
 • Почнува од €10
 • Неверојатно казино за слот играчи
€2 000 Бонус за Добредојде at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Добредојде: €2 000 до 100%
Видови на Бонуси: Бонус за Добредојде
Мин Деп: €500
Облогот: 30x(d+b)
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Кратко време на повлекување
 • Достапен разговор во Живо 24/7
 • Вклучено Мобилно Казино
 • Напојуван од Неколку Водечки Софтвер Производители
 • Повеќе од 600 игри за играње со вистински пари
€50 Бонус за Добредојде at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Добредојде: €50 до 200%
Видови на Бонуси: Бонус за Добредојде
Мин Деп: €20
Облогот: 25x(d+b)
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Над 10 999 Казино Игри
 • Врвно Мобилно Казино
 • Целосно Инстант-игра Казино
 • 24/7 корисничка поддршка
 • Докажамо Казино
200% Бонус за Добредојде at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Добредојде: 200% до €50
Видови на Бонуси: Бонус за Добредојде
Мин Деп: € 20
Облогот: 25x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • 24/7 Разговор во Живо
 • Мобилно Казино
 • Масивен избор на игри
150% Бонус за Добредојде at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Добредојде: 150% до € 300
Видови на Бонуси: Бонус за Добредојде
Мин Деп: € 50
Облогот: 25x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Бесплатни Вртења и Други Промоции
 • Разновидни Методи на Влог
 • Огромен Избор на Игри
100% Бонус за Добредојде at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Добредојде: 100% до €2000
Видови на Бонуси: Бонус за Добредојде
Мин Деп: € 500
Облогот: 30x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Оптимизиран за Мобилен
 • Достапна Поддршка за разговор во Живо
 • Огромен Избор на Игри

Депозитни Бонуси во Casino X

€750 Бонус за Дуплирање Влог at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Дуплирање Влог: €750 до 25%
Видови на Бонуси: Бонус за Дуплирање Влог
Мин Деп: €50
Облогот: 20x(d+b)
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Дарежлива наградна шема која дава бесплатни вртења + кеш
 • Целосен Инстант-игра Интерфејс
 • 24/7 корисничка грижа
 • Чист мобилно-реагирачка веб-страница за iGaming на смарт телефони и таблети
 • Има Новоматикс
€600 Бонус за Дуплирање Влог at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Дуплирање Влог: €600 до 25%
Видови на Бонуси: Бонус за Дуплирање Влог
Мин Деп: €50
Облогот: 20x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Почни со мал билет од €10
 • Неограничени Повлекувања
 • Илјадници слотови и сите најголеми џекпот слотови
 • Познавачка Поддршка
 • Веб-страница оптимизирана за мобилен
€500 Бонус за Дуплирање Влог at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Дуплирање Влог: €500 до 50%
Видови на Бонуси: Бонус за Дуплирање Влог
Мин Деп: €50
Облогот: 25x(d+b)
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Наградувана веб-страница со многу "казино на годината" награди за кои ќе ни снема место ако почнеме да ги листаме
 • 24/7 корисничка грижа
 • Достапно на Моибилен
 • Рашно Преместување
 • Работи на секогаш популарниот Microgaming софтвер
€400 Бонус за Трет Влог at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Трет Влог: €400 до 50%
Видови на Бонуси: Бонус за Трет Влог
Мин Деп: €50
Облогот: 25x(d+b)
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Ново Казино во 2022
 • Услуга Разговор во Живо
 • Компатибилен Дизајн за Мобилен
 • Не е Потребна Сметка за Играње во Казиното
 • Добрар избор на игри за слотови и за играчи на казино во живо
€300 Бонус за Втор Влог at Casino X
Македонија
Cashable
Casino X
Editors' rating: 6.19/10
User reviews (1)
166K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Втор Влог: €300 до 100%
Видови на Бонуси: Бонус за Втор Влог
Мин Деп: €40
Облогот: 25x(d+b)
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • 24/7 корисничка поддршка
 • Казино Соба во Живо
 • Фантастично Казино во Живо
 • Докажани Фер Игри
 • Одлично мобилно казино (Android, iPhone/iPad)
Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.