mk Македонија

Земја

МакедонијаМакедонија

Јазици

Macedonian
 • Macedonian
Support Ukraine against Russian invasion

IceCasino Преглед

IceCasino Преглед
IceCasino
Editors' rating: 6.14/10
Users rating: 4.36 /10 Based on 17 reviews
5 Bonuses available in September 2022
IceCasino Преглед
IceCasino Најново Ажурирање: 09/14/2022 17 Прегледи

Казино Рејтинг:

6.14/10
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
EUR 10

Мин Деп

EUR 500 per day, EUR 3000 per week, EUR 30000 per month

Максимално повлекување

Карактеристики

 • Над 420 игри, сѐ од слот машини до блекџек, рулет
 • Бесплатен Бонус
 • Лено пронајди ги NetEnt игрите со нивниот филтер за Слот Снабдувач
 • Брза Исплата
 • Потребна е претплата
 • Чист мобилно-реагирачка веб-страница за iGaming на смарт телефони и таблети
 • Одлични Слот Игри
 • Неколку јазици, валути и методи на плаќање

IceCasino Партнерски Веб-страници

Сопственик

Brivio Limited

Утврден Датум

2013

Лиценца

Curacao

Преглед

IceCasino е вооружано со импресивна играчка библиотека од девелопери како Betsoft, Elk Studios, Endorphina, Evolution Gaming, Ezugi, iSoftBet, Microgaming, NetEnt, Play'n GO, Pragmatic Play, Quickspin, Thunderkick, Yggdrasil Gaming, Booming Games, EvoPlay, Felix Gaming, Gamomat, Habanero, Nolimit City, Oryx Gaming, Push Gaming, Red Rake Gaming, Red Tiger Gaming, Relax Gaming, BGAMING, Chance Interactive, EGT, Fugaso, SA Gaming, Spinomenal, TOP TREND GAMING, Swintt, Amanet. Одбери го твојот начи на игра на било која мобилна платформа или на твојот PC.

Крос-платформа

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Игри во Живо

Одбери казино во Живо за да играш наспроти реални делачи и осети го духот на комарот во IceCasino

Проверено

Темелно тестиран квалитет од casinobonusesfinder.com

Методи на Уплата
 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Paysafe Card
 • Entropay
 • GiroPay
 • EcoPayz
 • Nordea
 • EPS
 • Trustly
 • AstroPay Card
 • Payeer
 • Flexepin
 • Rapid Transfer
 • MiFinity
Методи на Повлекување
 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Paysafe Card
 • Entropay
 • GiroPay
 • EcoPayz
 • Nordea
 • EPS
 • Trustly
 • AstroPay Card
 • Payeer
 • Flexepin
 • Rapid Transfer
 • MiFinity
Времиња за исплата

Е-паричници

24-48 hours

кредитни/дебитни картички

3-7 days

банкарски трансфери

3-7 days

чекови

not offered

Време на чекање

24-48 hours
Казино Софтвер
 • Betsoft
 • Elk Studios
 • Endorphina
 • Evolution Gaming
 • Ezugi
 • iSoftBet
 • Microgaming
 • NetEnt
 • Play'n GO
 • Pragmatic Play
 • Quickspin
 • Thunderkick
 • Yggdrasil Gaming
 • Booming Games
 • EvoPlay
 • Felix Gaming
 • Gamomat
 • Habanero
 • Nolimit City
 • Oryx Gaming
 • Push Gaming
 • Red Rake Gaming
 • Red Tiger Gaming
 • Relax Gaming
 • BGAMING
 • Chance Interactive
 • EGT
 • Fugaso
 • SA Gaming
 • Spinomenal
 • TOP TREND GAMING
 • Swintt
 • Amanet
Контакти

Веб-страница

http://icecasino.com

Е-пошта

[email protected]

Телефон

Осврти на играчи од IceCasino

(17 Прегледи)
Poland nowy gracz
1/5
Прегледано: 2022-08-22

НЕ ГО ПРЕПОРАМУВАМ ОВА ГЛАВНО НАЈЛОШО КАЗИНО ШТО БАНДА МОЖЕ ДА БИДАТ ДАЛЕКУ ДА ГО ИЗБЕГНУВААТ КРАДОВИТЕ И ИЗМАМАЧИТЕ.

NIE POLECAM TEGO GŁÓWNA NAJGORSZE CASYNO JAKIE MOŻE BYĆ BANDA ZŁODZIEJI I OSZUSTÓW OMIJAĆ Z DALEKA GORĄCO POLECAM TOTAL CASYNO NIE MA PROBLEMÓW Z WYPŁATAMI

Automatically translated with Google Translate in Poland. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Moldova Adrian
1/5
Прегледано: 2022-08-22

10 дена се мачам да ги добијам парите, не сакаат да дадат податоци за потврда на уплатата и ги обвинувам луѓето во банката, плус ако сум пополнил нешто погрешно при подигнување немам можност да поправете ја грешката и се губат парите, односно ќе ги земат и парите, некои крадци

Ma chinui de 10 zile sa primesc banii, nu vor sa puna la dispozitie datele de confirmare a platii si dau vina pe cei de la bancă, plus ca daca am completat ceva gresit la retragere nu am posibilitatea de a repara greseala si banii sunt pierduti, adica tot ei vor lua banii, niste hoți

Automatically translated with Google Translate in Moldova. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Hungary Attila
1/5
Прегледано: 2022-08-15

Отидов на HUF 720.000, качив слики од KYC, не го потврдија, но го прифаќаат. Многу пати пишав во онлајн чет, пишуваа на секои 2-3 дена по неколку дена. Веќе сум баниран

720.000 Ft nàl jártam KYC feltöltöttem képeket,nem igazolták visza H elfogadják.tobszor írtam online chaten 2-3 naponta írták pár nap..már le tiltotak

Automatically translated with Google Translate in Hungary. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Daniel
1/5
Прегледано: 2022-08-11

Апсолутно измамничка, страшна политика за поддршка и повлекување, очекувајте да почекате неколку недели за да добиете одобрение на дел од вашето барање. Исто така, не кредитиравме многу значајна победа. НЕ ДЕПОЗИРАЈТЕ!

Absolutely fraudelent, terrible support and withdrawal policy, expect to wait several weeks to get a portion of your request approved. Also, didn't credit a very significant win.. DO NOT DEPOSIT!

Automatically translated with Google Translate in Global. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Poland Yevhen
1/5
Прегледано: 2022-07-16

Уплати 1600 PLN, 2 работни дена веќе завршија, а финансискиот оддел ја прифати оваа тема, онлајн помошта не знае ништо, напишал до администрацијата на казиното, но мислам што ќе биде

Zrobił wypłaty 1600 złotych,już skończyło się 2 dni roboczych,a tego tematu finansowe odział akceptował,pomoc online niczego nie zna, napisał do administracji kasyno,ale myślę co to nic będzie

Automatically translated with Google Translate in Poland. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Hungary kolemoncse
1/5
Прегледано: 2022-07-07

Здраво! Не плаќаат, не комуницираат, ако прават, ни за решавање на проблемот!! Срамота е што само разговараме еден покрај друг!! Ги испратив сите информации но ништо!!

Üdv! Nem fizetnek ,nem kommunikálnak, ha igen,akkor sem a probléma megoldásáról!! Felháborító csak elbeszélünk egymás mellett!! Minden infót elküldtem de semmi!!

Automatically translated with Google Translate in Hungary. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Hungary kolemoncse
1/5
Прегледано: 2022-07-07

Наградата нема да се исплати!! Ги добиле сите информации, но писмото секогаш доаѓа од некој друг, чудна и безобразна работа!! Но, нема да оставам така!! Посебно што не ги ни провериле податоците, туку постојано ги бараат

Nem fizetik ki a nyereményt!! Minden adatot megkaptak de mindig másról jön a levél ,furcsa és felháborító dolog!! De nem fogom ezt ennyibe hagyni!! Főleg hogy még az adatokat le sem ellenőrizték , de folyamatosan kérik

Automatically translated with Google Translate in Hungary. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Switzerland crazycat
5/5
Прегледано: 2022-05-11

Ако не учествувате во Casino Ice, дефинитивно нешто сте пропуштиле. нема губење со толку многу различни бонуси и победите се огромни

Wer am Casino Ice nicht teilnimmt, hat definitiv etwas verpasst. mit so vielen unterschiedlichen Boni kann man gar nicht verlieren, und die Gewinne sind enorm

Automatically translated with Google Translate in Switzerland. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Oksana_KK
5/5
Прегледано: 2022-05-11

Лесна регистрација, многу бонуси, игри со џекпот и што уште не. Casino Ice е навистина одлично место за забава. Дефинитивно ќе им го препорачам на другите. Добра работа.

Easy registration, lots of bonuses, jackpot games, and whatnot. Casino Ice is really a great place to have some fun. Definitely gonna recommend it to others. Good job.

Automatically translated with Google Translate in Global. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Austria kasinofan
4/5
Прегледано: 2022-05-11

Морам да признаам, целокупниот дизајн на Casino Ice е прилично слаб. Сепак, содржината е она што се брои и е исклучително корисна.

Ich muss gestehen, das allgemeine Design vom Casino Ice ist relativ schwach gestaltet. Allerdings sind die Inhalte das was zählt, und die sind extrem vorteilhaft.

Automatically translated with Google Translate in Austria. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Poland Radzimir
3/5
Прегледано: 2022-05-11

IceCasino е едно од казината со висококвалитетен превод на информации на полски, токму поради оваа причина вреди да се остане овде. Втората работа што ми се допаѓа е тоа што казиното постојано додава нови игри и промоции. Се разбира, има некои негативни аспекти, како што се релативно мал избор на начини на плаќање и подолго време за вчитување на страницата, но сигурен сум дека ова ќе се поправи.

IceCasino to jedno z kasyn z wysokiej jakości tłumaczeniem informacj na język polski, już tylko z tego powodu warto tu zostać. Druga rzecz, która mi się podoba, jest to, że kasyno ciągle dodaje nowe gry i promocje. Oczywiście istnieją pewne negatywne aspekty, takie jak stosunkowo niewielki wybór metod płatnośći i dłuższy czas ładowania strony, ale jestem pewien, że zostanie to naprawione.

Automatically translated with Google Translate in Poland. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Germany heller
5/5
Прегледано: 2022-05-10

Според мое мислење, Ice Casino е едно од најдобрите казина во Германија! Овде добивате толку многу поволни бонус понуди и неверојатен број на игри.

Meiner Meinung nach gehört das Ice Casino zu den besten Casinos in ganz Deutschland! Hier bekommt man so viele vorteilhafte Bonusangebote und unfassbar viele Spiele.

Automatically translated with Google Translate in Germany. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Greece Angelina
4/5
Прегледано: 2022-05-10

Со над 30 провајдери и извонреден опсег на игри, Ice казиното е дефинитивно високо на мојата листа на омилени. Секако, позитивната страна е многу добрата услуга за клиентите.

Με πάνω από 30 παρόχους και με μία τρομερή γκάμα παιχνιδιών το Ice casino είναι σίγουρα ψηλά στη λίστα προτιμήσεων μου. Φυσικά στα θετικά είναι και η πολύ καλή εξυπηρέτηση πελατών.

Automatically translated with Google Translate in Greece. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Hungary Tumpek Bernadett
1/5
Прегледано: 2022-05-10

Здраво Каталин! Освоив поголема сума и не можам да ги дадам ниту парите. Ако знаете некоја информација, ве молиме е-пошта ми е-пошта. Ви благодарам многу за вашата помош

Szia Katalin! Nyertem egy nagyobb összeget és én sem tudom kiutalni a pénzt . Ha meg tudsz valami információt kérlek írd meg nekem.koszonom szépen a segítséget

Automatically translated with Google Translate in Hungary. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Hungary Katalin Bartane
1/5
Прегледано: 2022-04-26

Истиот бајон е тежок веќе нема хартија не е доволна Ги испратив сите официјални документи што не сакаат да ги реферираат но одам понатаму барам пресврт. Срамота

Az ugyintezes bagyon nehezkes mar semmi papir nem eleg en minden hivatalos papirt elkuldtem meg sem akarnak utalni de megyek tovabb keresem a fonokseget. Felhaborito

Automatically translated with Google Translate in Hungary. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Hungary Gerolyke
1/5
Прегледано: 2022-03-11

Може да платите само без готовина. Секогаш кога казиното има нешто проблем и вели „можеби утре“ или „ќе испратиме е-пошта“ итн. Одговор на Helpdesk 2 од 10.

Only can you pay without cash out. Everytime the casino have something problem and say,, maybe tomorrow'' or,, we will send an e-mail' ' etc. Helpdesk reply 2 from 10.

Automatically translated with Google Translate in Hungary. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Latvia Роман
1/5
Прегледано: 2022-03-11

Не кекомендуется здесь играть пари выйграш не се плати !!!!!!!! 2дал 2 нидели думаю ждать бесполезно. Почта не работи телефонот отключён. ICE не е користен.

Не рекомендуется здесь играть деньги выйграш не выплачивает!!!!!!!! Ждал 2 нидели думаю ждать бесполезно. Почта не работает телефон отключён. Казено ICE не советую не каму.

Automatically translated with Google Translate in Latvia. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт

Пишете преглед

Name Please enter your name
Email Please enter correct email
Total: Please enter your rating
150 characters left Maximum number of characters: 1000 Message 150 characters left Maximum number of characters: 1000

Your comment was sent successfully!

Licensing authorities

Curacao Curacao

Казино Типови

Подршани Платформи

 • Мобилен телефон
 • Таблет
 • Desktop

Депозитни Бонуси во IceCasino

10% Готовински Бонус at IceCasino
Македонија
Cashable
IceCasino
Editors' rating: 6.14/10
User reviews (17)
208K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Готовински Бонус: 10% до 10%
Видови на Бонуси: Готовински Бонус
Мин Деп:
Облогот: 20xb
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Веб-Страница со Лесна Навигација
 • Потребна е претплата
 • Чист мобилно-реагирачка веб-страница за iGaming на смарт телефони и таблети
 • Докажано дека е Фер преку Софтвер
125% 2nd Deposit Bonus at IceCasino
Македонија
Cashable
IceCasino
Editors' rating: 6.14/10
User reviews (17)
208K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
2nd Deposit Bonus: 125% до EUR 700
Мин Деп: EUR 10
Облогот: 40x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Разновидни Провајдери на Слотови
 • Силно мобилно искуство
 • Премногу промотивни понуди
 • Дава многу начини за плаќање
 • Одлично корисничко искуство

Дозволени Игри

200% 2nd Deposit Bonus at IceCasino
Македонија
Cashable
IceCasino
Editors' rating: 6.14/10
User reviews (17)
208K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
2nd Deposit Bonus: 200% до EUR 700 + 100 Free Spins on Starburst
Мин Деп: EUR 50
Облогот: 40x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Голема разновидност на игри и облози
 • Добредојде-бонус со добри обложувачки барања
 • Фина веб-страница
 • Голем Опсег на Промоции

Дозволени Игри

100% 3rd Deposit Bonus at IceCasino
Македонија
Cashable
IceCasino
Editors' rating: 6.14/10
User reviews (17)
208K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
3rd Deposit Bonus: 100% до EUR 200 + 25 Free Spins on Wolf Gold
Мин Деп: EUR 10
Облогот: 40x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Едноставен и јасен дизајн на веб-страница
 • Има одличен добредојде-бонус
 • Силно мобилно искуство
 • Премногу промотивни понуди
 • Веб-страница лесна за употреба

Дозволени Игри

110% 4th Deposit Bonus at IceCasino
Македонија
Cashable
IceCasino
Editors' rating: 6.14/10
User reviews (17)
208K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
4th Deposit Bonus: 110% до EUR 300 + 25 Free Spins on Book of Rebirth
Мин Деп: EUR 10
Облогот: 40x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Казина за инстант-игра
 • Неверојатни бонуси
 • Одлична поддршка за клиентите
 • Дарежливи промоции
 • Лесен пристап до помош

Дозволени Игри

Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.