mk Македонија

Земја

МакедонијаМакедонија

Јазици

Macedonian
 • Macedonian
Support Ukraine against Russian invasion
Внимание!

Во ова казино не се прифаќаат играчи од Македонија. Сепак, во 3 казина подолу сте добредојдени, со одлична понуда за бонус без депозити!

Погледнете други казина
Melbet Casino
Melbet Casino 5th Deposit Bonus: 200%
Земи Бонус
Lion Slots Casino
Lion Slots Casino Готовински Бонус: 10%
Земи Бонус
888Starz Casino
888Starz Casino 4th Deposit Bonus: 25%
Земи Бонус
Погледнете други казина

Betclic.it Casino Преглед

Betclic.it Casino Преглед
Betclic.it Casino
Editors' rating: 5.35/10
Users rating: 8 /10 Based on 2 reviews
0 Bonuses available in August 2022
Betclic.it Casino Преглед
Betclic.it Casino Најново Ажурирање: 04/27/2022 2 Прегледи

Казино Рејтинг:

5.35/10
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
€10

Мин Деп

No maximum limit

Максимално повлекување

Карактеристики

 • Работи на прогресивни џекпотови!
 • Разумен број на NetEnt игри
 • Наградувана веб-страница со многу "казино на годината" награди за кои ќе ни снема место ако почнеме да ги листаме
 • Betclic.it Casino ги отстрани во целост обложувачките барања, без лимит на добивка!
 • Лиценца на ВБ
 • Компатибилно за Мобилен
 • Понудени Игри во Живо
 • 0-24 Временска Рамка за Повлекување

Екран-снимки од Betclic.it Casino

Онлајн Казино Betclic.it Casino Земи Бонус Betclic.it Casino Најави се во Betclic.it казиното

Betclic.it Casino Партнерски Веб-страници

Сопственик

Mangas Gaming Malta Limited

Утврден Датум

2009

Лиценца

Malta Gaming Authority, AAMS Italy

Преглед

Betclic.it Casino е вооружано со импресивна играчка библиотека од девелопери како NetEnt. Одбери го твојот начи на игра на било која мобилна платформа или на твојот PC.

Крос-платформа

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Проверено

Темелно тестиран квалитет од casinobonusesfinder.com

Методи на Уплата
 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Direct Bank Transfer
 • Prepaid Cards
Методи на Повлекување
 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Bank Wire Transfer
 • Prepaid Card
Времиња за исплата

Е-паричници

24-48 hours

кредитни/дебитни картички

2-5 days

банкарски трансфери

3-7 days

чекови

not offered

Време на чекање

24-48 hours
Јазици
Валути
Мин Исп

€15

Казино Софтвер
 • NetEnt
Контакти

Веб-страница

https://www.betclic.com/en/casino/

Е-пошта

support mail: [email protected]

Телефон

support phone: 02 36 04 63 34

Осврти на играчи од Betclic.it Casino

(2 Прегледи)
Belgium Edda
4/5
Прегледано: 2022-05-11

Казино Betclic е одлично казино, иако е штета што услугите на клиентите не се лесно достапни. Можам да препорачам да играте автомати бидејќи во спротивно ова казино е едноставно добро.

Casino Betclic it is een prima casino, al is het jammer dat de klantenservice niet goed bereikbaar is. Ik kan aanraden om gokautomaten te spelen, want verder is dit casino gewoon goed.

Automatically translated with Google Translate in Belgium. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Czechia Jakubix
4/5
Прегледано: 2022-05-10

Достапни се многу начини на плаќање, ниски минимални влогови, а исто така и ниски минимални облози во најпопуларните достапни игри. Добра услуга за клиенти, но малку доцна. Прилично одличен распоред на страницата. Нема бонус понуди, нема бесплатни вртења. Среќен со Betclic-it-Casino!

Spousta platebních metod je k dispozici, nízká minimální částka vkladů, a také nízké minimální sázky v nejoblíbenějších dostupných her. Pěkná službazákazníkům, ale trochu zpožděná. Docela skvělé rozložení stránky. Žádné bonusové nabídky, žádné otočení zdarma. Spokojený s Betclic-it-kasino!

Automatically translated with Google Translate in Czechia. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт

Пишете преглед

Name Please enter your name
Email Please enter correct email
Total: Please enter your rating
150 characters left Maximum number of characters: 1000 Message 150 characters left Maximum number of characters: 1000

Your comment was sent successfully!

Licensing authorities

AAMS AAMS
MGA MGA

Казино Типови

Подршани Платформи

 • Мобилен телефон
 • Таблет
 • Desktop
Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.