WinTingo Казино Преглед

WinTingo Casino review
WinTingo Casino Cashable

Казино Рејтинг

WinTingo Casino review
WinTingo Casino Cashable 10/14/2020

Казино Рејтинг

-/5
0 Прегледи

WinTingo Casino е основан во 2011

Достапно за играчи од United States.

Темелно тестиран квалитет од casinobonusesfinder.com

WinTingo Casino е вооружано со импресивна играчка библиотека од девелопери како Microgaming, NetEnt, PariPlay. Одбери го твојот начи на игра на било која мобилна платформа или на твојот PC.

Карактеристики

 • Бесплатен Бонус
 • Лиценца на ВБ
 • Рашно Преместување
 • Казино Соба во Живо
 • Претежно поддржано од NetEnd
 • 24/7 Поддршка во Живо
 • Добрар избор на игри за слотови и за играчи на казино во живо
 • Модерна веб-страница за играчи на десктоп и мобилен

WinTingo Casino Игри

 • Слотови
 • Рулет
 • Видео Покер
 • Бинго
 • Блекџек
 • Бакарат игра
 • Крепс игра (Зарови)
 • Кено игра
 • Грепки
🌐 Веб-страница: http://www.wintingo.com
🧑‍💻 Казино Софтвер: Microgaming NetEnt PariPlay
🎰 Казино Типови: Instant Play
Валути: Euros Swedish kronor US dollars Norwegian kroner
Лиценца: Malta Gaming Authority
Јазици: English Finnish German Swedish Spanish
Методи на Уплата: MasterCard Neteller Visa Electron Visa Skrill Paysafe Card Ukash Maestro POLi GiroPay ClickandBuy MyCitadel QIWI JCB CLICK2PAY Wire Transfer Discover
Методи на Повлекување: MasterCard Neteller Visa Electron Visa Skrill Ukash Maestro QIWI Bank transfer
Времиња за исплата: ewallets: 24-48 hours, credit / debit cards: 2-5 days, bank transfers: 3-7 days, cheques: Not offered, pending time: 0-24 hours
Максимално повлекување: 4000 USD/GBP/EUR per week
Утврден Датум: 2011
Сопственик: Digimedia Limited Casinos
Mobile: No
📧 Е-пошта: support mail: [email protected]
📞 Телефон: international phone: +44-20-3384-9848

Сите Можни WinTingo Casino Бонуси

$500 Готовински Бонус at WinTingo Casino
WinTingo Casino Cashable Готовински Бонус: $500
Максимален Влог: $10 Облогот: 100xb Истекува на: Без рок на истекување Бонус Код: WT117

Карактеристики

 • Бесплатен Бонус
 • Лиценца на ВБ
 • Рашно Преместување
 • Казино Соба во Живо
 • Претежно поддржано од NetEnd
 • 24/7 Поддршка во Живо
 • Добрар избор на игри за слотови и за играчи на казино во живо
 • Модерна веб-страница за играчи на десктоп и мобилен
100 Бонус за Добредојде at WinTingo Casino
WinTingo Casino Cashable Бонус за Добредојде: 100
Максимален Влог: 10 Облогот: 40xb Истекува на: Без рок на истекување Бонус Код: Не е потребен

Карактеристики

 • Бесплатен Бонус
 • Лиценца на ВБ
 • Рашно Преместување
 • Казино Соба во Живо
 • Претежно поддржано од NetEnd
 • 24/7 Поддршка во Живо
 • Добрар избор на игри за слотови и за играчи на казино во живо
 • Модерна веб-страница за играчи на десктоп и мобилен
500 Бонус за Добредојде at WinTingo Casino
WinTingo Casino Cashable Бонус за Добредојде: 500
Максимален Влог: 10 Облогот:  Истекува на: Без рок на истекување Бонус Код: Не е потребен

Карактеристики

 • Бесплатен Бонус
 • Лиценца на ВБ
 • Рашно Преместување
 • Казино Соба во Живо
 • Претежно поддржано од NetEnd
 • 24/7 Поддршка во Живо
 • Добрар избор на игри за слотови и за играчи на казино во живо
 • Модерна веб-страница за играчи на десктоп и мобилен
€100 Бонус за Добредојде at WinTingo Casino
WinTingo Casino Cashable Бонус за Добредојде: €100
Максимален Влог: €10 Облогот: 40xb Истекува на: Без рок на истекување Бонус Код: Не е потребен

Карактеристики

 • Бесплатен Бонус
 • Лиценца на ВБ
 • Рашно Преместување
 • Казино Соба во Живо
 • Претежно поддржано од NetEnd
 • 24/7 Поддршка во Живо
 • Добрар избор на игри за слотови и за играчи на казино во живо
 • Модерна веб-страница за играчи на десктоп и мобилен
€500 Бонус за Добредојде at WinTingo Casino
WinTingo Casino Cashable Бонус за Добредојде: €500
Максимален Влог: €10 Облогот:  Истекува на: Без рок на истекување Бонус Код: Не е потребен

Карактеристики

 • Бесплатен Бонус
 • Лиценца на ВБ
 • Рашно Преместување
 • Казино Соба во Живо
 • Претежно поддржано од NetEnd
 • 24/7 Поддршка во Живо
 • Добрар избор на игри за слотови и за играчи на казино во живо
 • Модерна веб-страница за играчи на десктоп и мобилен
$500 Готовински Бонус at WinTingo Casino
WinTingo Casino Cashable Готовински Бонус: $500
Максимален Влог: $10 Облогот: 100xb Истекува на: Без рок на истекување Бонус Код: Не е потребен

Карактеристики

 • Бесплатен Бонус
 • Лиценца на ВБ
 • Рашно Преместување
 • Казино Соба во Живо
 • Претежно поддржано од NetEnd
 • 24/7 Поддршка во Живо
 • Добрар избор на игри за слотови и за играчи на казино во живо
 • Модерна веб-страница за играчи на десктоп и мобилен

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.