mk Macedonia

Земја

MacedoniaMacedonia

Јазици

Macedonian
 • Macedonian

Sverige Kronan Casino Преглед

Sverige Kronan Casino review
Sverige Kronan Casino
Казиното е веќе затворено

Казино Рејтинг

Sverige Kronan Casino review
Sverige Kronan Casino Казиното е веќе затворено Најново Ажурирање: 05/05/2021 0 Прегледи

Казино Рејтинг:

-/10

Мин Деп

50000 NOK per day

Максимално повлекување

Карактеристики

 • Користи SSL енкрипција
 • Масивен избор на игри
 • Над 10 Различни Јазици
 • Лукративна ВИП програма
 • Лесна навигација на веб-страницата
 • Одлично за мобилно обложување
 • Одлични Слот Игри
 • Голем избор на NetEnt Џекпотови

Екран-снимки од Sverige Kronan Casino

Онлајн Казино Sverige Kronan Casino

Sverige Kronan Casino Партнерски Веб-страници

Сопственик

World Class Entertainment Limited N.V. Casinos

Утврден Датум

2009

Лиценца

Curacao

Преглед

Sverige Kronan Casino е вооружано со импресивна играчка библиотека од девелопери како Microgaming, NetEnt. Одбери го твојот начи на игра на било која мобилна платформа или на твојот PC.

Проверено

Темелно тестиран квалитет од casinobonusesfinder.com

Методи на Повлекување
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Bank Wire Transfer
 • Trustly
Времиња за исплата

Е-паричници

24 hours

кредитни/дебитни картички

2-5 days

банкарски трансфери

2-5 days

чекови

Непонудено

Време на чекање

2-24 hours
Јазици
Валути
Мин Исп

Казино Софтвер
Контакти

Веб-страница

http://sverigekronan.com

Е-пошта

support mail: [email protected]

Телефон

Осврти на играчи од Sverige Kronan Casino

(0 Прегледи)

Пишете преглед

Name Please enter your name
Email Please enter correct email
Total: Please enter your rating
150 characters left Maximum number of characters: 1000 Message 150 characters left Maximum number of characters: 1000

Your comment was sent successfully!

Licensing authorities

No license available No license available

Sverige Kronan Casino Игри

 • Слотови
 • Рулет
 • Видео Покер
 • Бинго
 • Блекџек
 • Бакарат игра
 • Крепс игра (Зарови)
 • Кено игра
 • Грепки

Казино Типови

 • Казина за Инстант Игра
 • Мобилни Казина
 • Преземи Казина
 • Сајтови за Бинго
 • Казина во Живо
 • Сајтови за Билтени
 • Покер Казина
 • Казино кое не бара отворање на сметка
 • Нови казина

Подршани Платформи

 • Мобилен телефон
 • Таблет
 • Desktop

Слободни Вртења во Sverige Kronan Casino

Cashable
60 Слободни Вртења at Sverige Kronan Casino
Cashable
Рејтинг: -/5
Македонија Достапно за играчи од Македонија
Слободни Вртења: 60 Sverige Kronan Casino
Преглед
Бонус Код Не е потребен
Не е потребен Мин Деп
25x(d+b) Облогот
Curacao Лиценца

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • 24/7 Поддршка за Играч
 • Игри со Грепки
 • Чист мобилно-реагирачка веб-страница за iGaming на смарт телефони и таблети
 • Не е Потребна Регистрација

Бонус за Добредојде во Sverige Kronan Casino

Cashable
1500sek Бонус за Добредојде at Sverige Kronan Casino
Cashable
Рејтинг: -/5
Македонија Достапно за играчи од Македонија
Бонус за Добредојде: 1500sek до 150% Sverige Kronan Casino
Преглед
Бонус Код Не е потребен
250 SEK Мин Деп
45x(d+b) Облогот
Curacao Лиценца

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Повеќејазичен Разговор во Живо, Телефон и Е- пошта Отворени 24/7
 • Голем Избор на Казино Игри
 • Има Пристојна Апликација
 • Спортско обложување и казино во едно
Cashable
5000sek Бонус за Добредојде at Sverige Kronan Casino
Cashable
Рејтинг: -/5
Македонија Достапно за играчи од Македонија
Бонус за Добредојде: 5000sek до 100% Sverige Kronan Casino
Преглед
Бонус Код Не е потребен
€20 Мин Деп
25x(d+b) Облогот
Curacao Лиценца

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • 24/7 Поддршка за Играч
 • Компатибилен Дизајн за Мобилен
 • Голем број на Слот Провајдери
 • Рашно Преместување

Депозитни Бонуси во Sverige Kronan Casino

Cashable
2500sek Бонус за Втор Влог at Sverige Kronan Casino
Cashable
Рејтинг: -/5
Македонија Достапно за играчи од Македонија
Бонус за Втор Влог: 2500sek до 50% Sverige Kronan Casino
Преглед
Бонус Код Не е потребен
250 SEK Мин Деп
25x(d+b) Облогот
Curacao Лиценца

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Повеќејазичен Разговор во Живо, Телефон и Е- пошта Отворени 24/7
 • Компатибилно за Мобилен
 • Спортско обложување и казино во едно
 • Новоматик Слотови
Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.