mk Македонија

Земја

МакедонијаМакедонија

Јазици

Macedonian
 • Macedonian
Support Ukraine against Russian invasion

Rizk Casino Преглед

Rizk Casino Преглед
Rizk Casino
Editors' rating: 6.32/10
Users rating: 8 /10 Based on 1 reviews
1 Bonuses available in September 2022
Rizk Casino Преглед
Rizk Casino Најново Ажурирање: 09/14/2022 1 Прегледи

Казино Рејтинг:

6.32/10
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија

Претставено во:

€10

Мин Деп

€5,000 per transaction

Максимално повлекување

Карактеристики

 • Казино без симннување, веднаш играј на Android и iOS уреди
 • Достапна Поддршка за разговор во Живо
 • Кул Онлајн Казино
 • Лиценца на ВБ
 • Обложувачка веб-страница со најбрза исплата: исплатите се процесирани за 2 часа
 • Добар избор на игри
 • Целосен NetEnt каталог - слотови, казино во живо, локални и здружени џекпоти!
 • Неделни Повторни Бонуси

Екран-снимки од Rizk Casino

Онлајн Казино Rizk Casino Земи Бонус Rizk Casino Најави се во Rizk казиното

Rizk Casino Партнерски Веб-страници

Сопственик

Zecure Gaming Limited

Утврден Датум

2016

Лиценца

Malta Gaming Authority, Curacao, UK Gambling Commission

Преглед

Rizk Casino е вооружано со импресивна играчка библиотека од девелопери како Evolution Gaming, IGT (WagerWorks), iSoftBet, Microgaming, NetEnt, Nyx Interactive, Play'n GO, Pragmatic Play, Quickspin, Thunderkick, Yggdrasil Gaming, Nolimit City, Oryx Gaming, Red Tiger Gaming. Одбери го твојот начи на игра на било која мобилна платформа или на твојот PC.

Крос-платформа

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Игри во Живо

Одбери казино во Живо за да играш наспроти реални делачи и осети го духот на комарот во Rizk Casino

Проверено

Темелно тестиран квалитет од casinobonusesfinder.com

Методи на Уплата
 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
Методи на Повлекување
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • Bank Wire Transfer
Времиња за исплата

Е-паричници

0-1 hours

кредитни/дебитни картички

24-72 hours

банкарски трансфери

24-72 hours

чекови

not offered

Време на чекање

24 hours
Јазици
Мин Исп

€20

Казино Софтвер
 • Evolution Gaming
 • IGT (WagerWorks)
 • iSoftBet
 • Microgaming
 • NetEnt
 • Nyx Interactive
 • Play'n GO
 • Pragmatic Play
 • Quickspin
 • Thunderkick
 • Yggdrasil Gaming
 • Nolimit City
 • Oryx Gaming
 • Red Tiger Gaming
Контакти

Веб-страница

http://rizk.com

Е-пошта

support mail: [email protected]

Телефон

Осврти на играчи од Rizk Casino

(1 Прегледи)
Germany MrMonney
4/5
Прегледано: 2022-05-10

Дури и како нов клиент нема бонус, а ниту процентите на исплата не се добри. Јас навистина не би го препорачал Казино Ризк иако имаат одличен избор на игри.

Selbst als Neukunde gibt’s keinen Bonus und auch die Auszahlungsquoten sind nicht gut. Ich würde Casino Rizk nicht wirklich weiterempfehlen, auch wenn es eine tolle Spielauswahl gibt.

Automatically translated with Google Translate in Germany. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт

Пишете преглед

Name Please enter your name
Email Please enter correct email
Total: Please enter your rating
150 characters left Maximum number of characters: 1000 Message 150 characters left Maximum number of characters: 1000

Your comment was sent successfully!

Licensing authorities

MGA MGA
UKGC UKGC
Curacao Curacao

Rizk Casino Игри

Казино Типови

Подршани Платформи

 • Мобилен телефон
 • Таблет
 • Desktop

Бонус за Добредојде во Rizk Casino

€100 Бонус за Добредојде at Rizk Casino
Македонија
Cashable
Rizk Casino
Editors' rating: 6.32/10
User reviews (3)
826K играчи

Лиценца: MGA MGA
Бонус за Добредојде: €100 до 100%
Видови на Бонуси: Бонус за Добредојде
Мин Деп: €10
Облогот: 40x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Голем Избор на Слотови
 • Компатибилен Дизајн за Мобилен
 • 24/7 корисничка грижа
 • 0-24 Временска Рамка за Повлекување
Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.