mk Македонија

Земја

МакедонијаМакедонија

Јазици

Macedonian
 • Macedonian
Support Ukraine against Russian invasion

Phoenician Casino Преглед

Phoenician Casino Преглед
Phoenician Casino
Editors' rating: 5.62/10
Users rating: - /10 Based on 0 reviews
3 Bonuses available in August 2022
Phoenician Casino Преглед
Phoenician Casino Најново Ажурирање: 05/12/2022 0 Прегледи

Казино Рејтинг:

5.62/10
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија

Мин Деп

4000 EUR per week

Максимално повлекување

Карактеристики

 • Голем Избор на Слотови
 • 24/7 Разговор во Живо
 • Мобилно Казино
 • Обезбеден со Ssl енкрипција
 • Врвно Македонија Онлајн Казино
 • Лесно за обложување и лимит за влог
 • Сите NetEnt областе се опфатени
 • Инстант Повлекување
Сопственик

Bulex Enterprises (Malta) Limited

Утврден Датум

2004

Лиценца

Malta Gaming Authority

Преглед

Phoenician Casino е вооружано со импресивна играчка библиотека од девелопери како Microgaming. Одбери го твојот начи на игра на било која мобилна платформа или на твојот PC.

Проверено

Темелно тестиран квалитет од casinobonusesfinder.com

Методи на Уплата
 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa Electron
 • Visa
 • Skrill
 • Paysafe Card
 • Ukash
 • Entropay
 • Direct Bank Transfer
 • Maestro
 • POLi
 • GiroPay
 • ClickandBuy
 • EcoPayz
 • Postepay
 • Przelewy24
 • iDEAL
 • Sofortuberwaisung
 • EPS
 • Euteller
 • Neosurf
 • Multibanco
 • QIWI
 • Trustly
 • Instant Banking
 • PayPal
 • instaDebit
 • PugglePay
 • eChecks
 • Kalibra Card
Методи на Повлекување
 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa Electron
 • Visa
 • Skrill
 • Entropay
 • Direct Bank Transfer
 • Maestro
 • ClickandBuy
 • EcoPayz
 • Postepay
 • PayPal
 • instaDebit
 • Cheque
 • eChecks
 • Kalibra Card
Времиња за исплата

Е-паричници

24-48 hours

кредитни/дебитни картички

3-5 days

банкарски трансфери

6-10 days

чекови

10-21 days

Време на чекање

24-48 hours
Казино Софтвер
 • Microgaming
Контакти

Веб-страница

http://www.phoeniciancasino.eu

Е-пошта

support: [email protected]

Телефон

canada toll free: 1 866 312 7466 uk toll free: 0800 917 1545 denmark toll free: +8088 45 74 germany toll free: 0800 182 0567 italy toll free: 800 871 068 other countries toll free: 1 888 942 7466

Осврти на играчи од Phoenician Casino

(0 Прегледи)

Пишете преглед

Name Please enter your name
Email Please enter correct email
Total: Please enter your rating
150 characters left Maximum number of characters: 1000 Message 150 characters left Maximum number of characters: 1000

Your comment was sent successfully!

Licensing authorities

MGA MGA

Phoenician Casino Игри

Казино Типови

Подршани Платформи

 • Мобилен телефон
 • Таблет
 • Desktop

Бонус за Добредојде во Phoenician Casino

Cashable
$50 Бонус за Добредојде at Phoenician Casino
Cashable
Рејтинг: 5.62/10
Македонија Достапно за играчи од Македонија
Бонус за Добредојде: $50 до 50% Phoenician Casino
Преглед
Бонус Код Не е потребен
$50 Мин Деп
30xb Облогот
MGA MGA Лиценца

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Разновидни Методи на Влог вклучувајќи и БитКоин
 • Понудени Игри во Живо
 • Одлично за мобилно обложување
 • 24/7 Поддршка во Живо

Депозитни Бонуси во Phoenician Casino

Cashable
$950 Бонус за Трет Влог at Phoenician Casino
Cashable
Рејтинг: 5.62/10
Македонија Достапно за играчи од Македонија
Бонус за Трет Влог: $950 до 20% Phoenician Casino
Преглед
Бонус Код Не е потребен
$50 Мин Деп
30xb Облогот
MGA MGA Лиценца

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Поддржува огромен број на валути/опции за плаќање
 • Целосен Инстант-игра Интерфејс
 • Опција за Мобилно Играње
 • Многу Врвни Игри
Cashable
$200 Бонус за Втор Влог at Phoenician Casino
Cashable
Рејтинг: 5.62/10
Македонија Достапно за играчи од Македонија
Бонус за Втор Влог: $200 до 25% Phoenician Casino
Преглед
Бонус Код Не е потребен
$50 Мин Деп
30xb Облогот
MGA MGA Лиценца

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • 24/7 кориснички сервис
 • Одлично Казино за Мобилен
 • Без Лимит за Повлекување
 • Врвни Tier Софтвер Провајдери
Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.