mk Македонија

Земја

МакедонијаМакедонија

Јазици

Macedonian
 • Macedonian
Support Ukraine against Russian invasion
Внимание!

Во ова казино не се прифаќаат играчи од Македонија. Сепак, во 3 казина подолу сте добредојдени, со одлична понуда за бонус без депозити!

Погледнете други казина
Coinbet24 Casino
Coinbet24 Casino Слободни Вртења: 10 FS
Земи Бонус
Richprize Casino
Richprize Casino 2nd Deposit Bonus: 100%
Земи Бонус
Lion Slots Casino
Lion Slots Casino Готовински Бонус: 10%
Земи Бонус
Погледнете други казина

Pelican Casino Преглед

Pelican Casino Преглед
Pelican Casino
Editors' rating: 5.35/10
Users rating: - /10 Based on 0 reviews
11 Bonuses available in October 2022
Pelican Casino Преглед
Pelican Casino Најново Ажурирање: 09/14/2022 0 Прегледи

Казино Рејтинг:

5.35/10
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија
EUR 10

Мин Деп

EUR 20000 per month, EUR 1000 per day

Максимално повлекување

Карактеристики

 • Едноставен интерфејс
 • Веб-страница прилагодена за мобилни телефони
 • Масивни бонуси
 • Достапен е разговор во живо
 • Отворено казино во живо

Екран-снимки од Pelican Casino

Онлајн Казино Pelican Casino Земи Бонус Pelican Casino Најави се во Pelican казиното

Pelican Casino Партнерски Веб-страници

Сопственик

WoT N.V.

Утврден Датум

2019

Лиценца

Curacao

Преглед

Pelican Casino е вооружано со импресивна играчка библиотека од девелопери како Aristocrat, Blueprint Gaming, IGT (WagerWorks), Microgaming, NetEnt, Novomatic, Play'n GO, Playson, Playtech, Quickspin, Yggdrasil Gaming, Amatic Industries, Igrosoft, Wazdan, Apollo Games, Belatra Games, BGAMING, Booongo, Merkur, Unicum, Kajot Games. Одбери го твојот начи на игра на било која мобилна платформа или на твојот PC.

Крос-платформа

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Игри во Живо

Одбери казино во Живо за да играш наспроти реални делачи и осети го духот на комарот во Pelican Casino

Проверено

Темелно тестиран квалитет од casinobonusesfinder.com

Методи на Уплата
 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • EcoPayz
 • Neosurf
 • Bitcoin
 • Perfect Money
 • Jeton Wallet
 • Much Better
 • Ethereum
 • AdvCash
 • Tether
 • Piastrix
 • eZeeWallet
Методи на Повлекување
 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • EcoPayz
 • Bitcoin
 • Much Better
 • Ethereum
 • Tether
 • Piastrix
Времиња за исплата

Е-паричници

0-24 hours

кредитни/дебитни картички

2-5 days

банкарски трансфери

72 hours

чекови

not offered

Време на чекање

12-36 hours
Јазици
Валути
Мин Исп

EUR 15

Казино Софтвер
 • Aristocrat
 • Blueprint Gaming
 • IGT (WagerWorks)
 • Microgaming
 • NetEnt
 • Novomatic
 • Play'n GO
 • Playson
 • Playtech
 • Quickspin
 • Yggdrasil Gaming
 • Amatic Industries
 • Igrosoft
 • Wazdan
 • Apollo Games
 • Belatra Games
 • BGAMING
 • Booongo
 • Merkur
 • Unicum
 • Kajot Games
Контакти

Веб-страница

https://pelicancasino.games/

Е-пошта

[email protected]

Телефон

Осврти на играчи од Pelican Casino

(0 Прегледи)

Пишете преглед

Name Please enter your name
Email Please enter correct email
Total: Please enter your rating
150 characters left Maximum number of characters: 1000 Message 150 characters left Maximum number of characters: 1000

Your comment was sent successfully!

Licensing authorities

Curacao Curacao

Pelican Casino Игри

Казино Типови

Подршани Платформи

 • Мобилен телефон
 • Таблет
 • Desktop

Без Бонус за Влог во Pelican Casino

Македонија
Cashable
Pelican Casino
Editors' rating: 5.35/10
User reviews
62K играчи

Лиценца:
Curacao Curacao
Без Бонус за Влог: EUR 15 до EUR 15
Мин Деп:
Облогот: 50x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Врвни девелопери на игри
 • Едноставен дизајн на веб-страницата
 • Премногу слотови
 • Премногу промоции и бонуси
 • Достапен е разговор во живо

Слободни Вртења во Pelican Casino

Македонија
Cashable
Pelican Casino
Editors' rating: 5.35/10
User reviews
62K играчи

Лиценца:
Curacao Curacao
Слободни Вртења: 20 FS
Мин Деп: EUR 10
Облогот: 25x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Дарежлив добредојде-бонус
 • Достапни се премногу слот-игри
 • Голема безбедност
 • Добар опсег на депозигтни опции
 • Целосно компатибилен со мобилен телефон

Дозволени Игри

Македонија
Cashable
Pelican Casino
Editors' rating: 5.35/10
User reviews
62K играчи

Лиценца:
Curacao Curacao
Слободни Вртења: 65 FS
Мин Деп: EUR 15
Облогот: 20x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Доверлив и сигурен софтвер
 • Обезбедува добредојде-бонус
 • Огромен опсег за играње на слот игри
 • Одлична мобилна апликација

Дозволени Игри

Македонија
Cashable
Pelican Casino
Editors' rating: 5.35/10
User reviews
62K играчи

Лиценца:
Curacao Curacao
Слободни Вртења: 110 FS
Мин Деп: EUR 100
Облогот: 20x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Игри прилагодени за мобилни телефони
 • Одговорен тим за клиентска поддршка
 • Голем избор на видео слотови
 • Голем Опсег на Промоции
 • Празничен и забавен дизајн на веб-страница

Дозволени Игри

Бонус за Добредојде во Pelican Casino

Македонија
Cashable
Pelican Casino
Editors' rating: 5.35/10
User reviews
62K играчи

Лиценца:
Curacao Curacao
Бонус за Добредојде: 150% до EUR 500 + 100 Free Spins on Aloha Party
Мин Деп: EUR 10
Облогот: 30x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Сигурна трансакции
 • Сигурна и доверлива локација
 • Оптимизирано за играње на мобилен телефон
 • Понудува доволно промоции
 • Добар опсег на депозигтни опции

Депозитни Бонуси во Pelican Casino

Македонија
Cashable
Pelican Casino
Editors' rating: 5.35/10
User reviews
62K играчи

Лиценца:
Curacao Curacao
2nd Deposit Bonus: 180% до EUR 500
Видови на Бонуси: За нови играчи
Мин Деп: EUR 10
Облогот: 30x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Широк избор на игри
 • Поддржува многу методи на плаќање
 • Сигурна и доверлива локација
 • Голем број на бонуси и промоции
 • Уживајте во додадените слотови
Македонија
Cashable
Pelican Casino
Editors' rating: 5.35/10
User reviews
62K играчи

Лиценца:
Curacao Curacao
3rd Deposit Bonus: 200% до EUR 500 + 40 Free Spins on The Legend of Shangri La Cluster Pays
Мин Деп: EUR 10
Облогот: 30x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • 24-часовна услуга за клиенти
 • Казино-игра со дилер во живо
 • Казина за инстант-игра
 • Уживајте во додадените слотови
 • Лесен пристап до контакт

Дозволени Игри

Македонија
Cashable
Pelican Casino
Editors' rating: 5.35/10
User reviews
62K играчи

Лиценца:
Curacao Curacao
Deposit Bonus: 100%
Мин Деп: EUR 10
Облогот: 30x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Слот и игри на маса
 • Достапна Мобилна Апликација
 • Неверојатни бонуси
 • Лесен процес на побарувања
 • Сеопфатна добредојде-промоција

Дозволени Игри

Македонија
Cashable
Pelican Casino
Editors' rating: 5.35/10
User reviews
62K играчи

Лиценца:
Curacao Curacao
Deposit Bonus: 100%
Видови на Бонуси: За регистрирани играчи
Мин Деп: EUR 30
Облогот: 30x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Широк спектар на одлични софтверски даватели на услуги
 • Висока граница за повлекување на средства
 • Голема безбедност
 • Лесен контакт
 • Кул мобилна апликација

Дозволени Игри

Македонија
Cashable
Pelican Casino
Editors' rating: 5.35/10
User reviews
62K играчи

Лиценца:
Curacao Curacao
Deposit Bonus: 100%
Видови на Бонуси: За регистрирани играчи
Мин Деп: $ 50
Облогот: 30x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Фина веб-страница
 • Голем избор на видео слотови
 • Празничен и забавен дизајн на веб-страница
 • Веб-страница лесна за употреба
 • Лесен контакт

Дозволени Игри

Македонија
Cashable
Pelican Casino
Editors' rating: 5.35/10
User reviews
62K играчи

Лиценца:
Curacao Curacao
Готовински Бонус: 50%
Мин Деп: EUR 5
Облогот: 5x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Одличен Бонус за Добредојде
 • Достапни се премногу слот-игри
 • Има промотивен код
 • Добар опсег на промоции
 • Лесен пристап до контакт
Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.