Casino Plex Преглед

Casino Plex review
Casino Plex
Казиното е веќе затворено

Казино Рејтинг

Casino Plex review
Casino Plex Казиното е веќе затворено Најново Ажурирање: 10/14/2020

Казино Рејтинг

-/5
0 Прегледи

Casino Plex е основан во 2003

Достапно за играчи од United States.

Темелно тестиран квалитет од casinobonusesfinder.com

Casino Plex е вооружано со импресивна играчка библиотека од девелопери како Playtech. Одбери го твојот начи на игра на било која мобилна платформа или на твојот PC.

Карактеристики

 • Импресивен Спектар на Иновативни Слотови и Други Нетент Игри
 • Почни со мал билет од €10
 • Разни лиценци од најреспектираните тела
 • Кул Онлајн Казино
 • Работи и на прогресивни џекпотови!
 • Компатибилно за Мобилен
 • Пазговор за Поддршка во Живо
 • Докажано дека е Фер преку Софтвер

Осврти на играчи од Casino Plex

(0 Прегледи)

Пишете преглед

Name Please enter your name
Email Please enter correct email
Total: Please enter your rating
Message Please enter your message

Your comment was sent successfully!

Casino Plex Игри

 • Слотови
 • Рулет
 • Видео Покер
 • Бинго
 • Блекџек
 • Бакарат игра
 • Крепс игра (Зарови)
 • Кено игра
 • Грепки
🌐 Веб-страница: http://www.casinoplex.com
🧑‍💻Казино Софтвер: Playtech
🎰Казино Типови: Казина за Инстант Игра Преземи Казина
💱Валути: Euros British pounds sterling US dollars Denmark kroner
📝Лиценца: Malta Gaming Authority, UK Gambling Commission
🈹Јазици: English Italian Russian Hungarian
💳Методи на Уплата: MasterCard Neteller Visa Skrill Bank Wire Transfer Paysafe Card EcoCard Entropay Maestro POLi GiroPay MyCitadel iDEAL Ticket Premium Neosurf QIWI Instant Banking Yandex Money instaDebit iDebit Wire Transfer Electron
🧾Методи на Повлекување: MasterCard Neteller Visa Skrill Entropay Maestro MyCitadel instaDebit iDebit Electron ECO Card Moneta.ru Bank transfer
⏱️Времиња за исплата: ewallets: 24-48 hours, credit / debit cards: 2-5 days, bank transfers: 3-7 days, pending time: 0-72 hours
💰Максимално повлекување: 10000 USD/7000 EUR/6000 GBP per month
📅Утврден Датум: 2003
🏢Сопственик: E-play24 Limited Casinos
📱Mobile: No
📧Е-пошта: support mail: [email protected]
📞Телефон: russian support phone: +356 21 312315
italy toll-free support phone: 800 87 69 61
united kingdom support phone: +44 20 719 38 149

Сите Можни Casino Plex Бонуси

$1000 Бонус за Добредојде at Casino Plex
Casino Plex Cashable Бонус за Добредојде: $1000
Максимален Влог: Не е потребен Облогот: 25x(d+b) Истекува на: Без рок на истекување Бонус Код: Не е потребен

Карактеристики

 • Казино без симннување, веднаш играј на Android и iOS уреди
 • Над 10 Различни Јазици
 • Кул Онлајн Казино
 • Лесна Навигација
 • Има Новоматикс
Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.