Extra Казино Преглед

review
Casino Extra
Играј сега
Веб-страница:
http://www.casinoextra.com
Е-пошта:
support mail: [email protected]
телефон:
Mobile: yes
затворено: no
Blacklisted:
Казино Софтвер: Betsoft Microgaming NetEnt Play'n GO Yggdrasil Gaming Actual Gaming Visionary iGaming
Казино Типови: Instant Play Мобилни Казина
Валути: Euros British pounds sterling US dollars
Лиценца: Curacao
Јазици: English French German Spanish Dutch
Методи на Уплата: MasterCard Neteller Visa Skrill Paysafe Card Ukash GiroPay Sofortuberwaisung Trustly
Методи на Повлекување: MasterCard Neteller Visa Skrill
Времиња за исплата: ewallets: 24 hours, credit / debit cards: 2-7 days, bank transfers: 3-7 days, cheques: Not offered, pending time: 24-48 hours
Максимално повлекување: 20 000 EUR per month
Утврден Датум: 2013
Сопственик: Starfish Media N.V. Casinos
Карактеристики:
 • Разни лиценци од најреспектираните тела
 • Спортско Обложување
 • Потребна е претплата
 • Програма за Лојалност
 • Компатибилен Дизајн за Мобилен
 • Целосен NetEnt каталог - слотови, казино во живо, локални и здружени џекпоти!
 • Разновидни Слот Провајдери
 • Брзи Исплати

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Casino Extra е основан во 2013

Достапно за играчи од United States

Темелно тестиран квалитет од casinobonusesfinder.com

Casino Extra е вооружано со импресивна играчка библиотека од девелопери како Betsoft, Microgaming, NetEnt, Play'n GO, Yggdrasil Gaming, Actual Gaming, Visionary iGaming. Одбери го твојот начи на игра на било која мобилна платформа или на твојот PC.

Сите Можни Casino Extra Бонуси

 • Опција за Мобилно Играње
 • Над 10 Различни Јазици
 • 24 Часовна Временска Рамка за Повлекување
 • Слотови со Прогресивни Џекпотови
 • Прогресивни Џекпотови
Casino Extra
Casino ExtraКазино
30x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
€10Максимален Влог
 • Одлично Казино
 • Компатибилен Дизајн за Мобилен
 • Потребна е претплата
 • Не е Потребна Сметка
 • Филтер алатка која овозможува селекција на Најдобри Софтверски слотови
Casino Extra
Casino ExtraКазино
30x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
€20Максимален Влог
 • Целосен Инстант-игра Интерфејс
 • 24/7 корисничка грижа
 • Одлично Играње на Мобилен
 • Овозможен Разговор во Живо
 • Докажани Фер Игри
Casino Extra
Casino ExtraКазино
30x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
€20Максимален Влог
 • Голем број на Слот Провајдери
 • Врвно $country-name Онлајн Казино
 • Компатибилен Дизајн за Мобилен
 • Без Лимит за Повлекување
 • Познавачка Поддршка
Casino Extra
Casino ExtraКазино
30x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
€10Максимален Влог
 • Целосен Инстант-игра Интерфејс
 • $name ги отстрани во целост обложувачките барања, без лимит на добивка!
 • Разни Софтвер Провајдери
 • Кул Онлајн Казино
 • Казино Спремно за Мобилен
Casino Extra
Casino ExtraКазино
30xОблогот
BLACKCATБонус Код
€10Максимален Влог
 • Казино без симннување, веднаш играј на Android и iOS уреди
 • Услуга Разговор во Живо
 • Прогресивни Џекпотови
 • Максимална конверзија £1,000.
 • Огромна библиотека на игри
Casino Extra
Casino ExtraКазино
30x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
€10Максимален Влог
 • Ново Казино во 2019
 • 24/7 Разговор во Живо
 • Компатибилен Дизајн за Мобилен
 • Напојуван од Бројни Водечки Софтвер Добавувачи
 • Не е Потребна Регистрација
Casino Extra
Casino ExtraКазино
30xОблогот
Не е потребенБонус Код
Не е потребенМаксимален Влог
 • 24/7 корисничка поддршка
 • Работи на секогаш популарниот Microgaming софтвер
 • $name казино на мобилен кое нуди NetEnt Touch
 • Добро казино во живо
 • Без Лимит за Повлекување
Casino Extra
Casino ExtraКазино
20xОблогот
Не е потребенБонус Код
No minimumМаксимален Влог
 • Одлично Казино
 • Уникатен Избор на Казино Игри
 • Одличен на десктоп, подобар на мобилен
 • Пазговор за Поддршка во Живо
 • Не е Потребна Сметка за Играње во Казиното
Casino Extra
Casino ExtraКазино
30x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
Не е потребенМаксимален Влог
 • Одличен Избор на Игри
 • 24/7 Разговор во Живо
 • Кул Онлајн Казино
 • Брзи исплати за неколку минути
 • Казино Спремно за Мобилен
Casino Extra
Casino ExtraКазино
30x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
Не е потребенМаксимален Влог
 • Компатибилен Дизајн за Мобилен
 • Многу Врвни Игри
 • Без Лимит за Повлекување
 • Познавачка Поддршка
 • Награден Систем
Casino Extra
Casino ExtraКазино
30x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
Не е потребенМаксимален Влог
 • Казино без симннување, веднаш играј на Android и iOS уреди
 • Дарежлива наградна шема која дава бесплатни вртења + кеш
 • $name ги отстрани во целост обложувачките барања, без лимит на добивка!
 • Одличен Избор на Слотови
 • Без Лимит за Повлекување
Casino Extra
Casino ExtraКазино
50x(d+b)Облогот
WATERБонус Код
Не е потребенМаксимален Влог
 • Достапна помош 24/7, дури и телефонска!
 • Вклучено Мобилно Казино
 • Одличен Избор на Слотови
 • Прогресивни Џекпотови
 • Максимална конверзија £1,000.
Casino Extra
Casino ExtraКазино
30x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
Не е потребенМаксимален Влог
 • Достапна помош 24/7, дури и телефонска!
 • Добар Избор на Казино Игри
 • Максимална конверзија £1,000.
 • Награден Систем
 • Спремно за Мобилен
Casino Extra
Casino ExtraКазино
30x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
€10Максимален Влог

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.