21 Nova Казино Преглед

review21 Nova CasinoИграј сега
 • Mobile: no
 • затворено: no
 • Blacklisted:
Казино Софтвер:
Казино Типови:
Лиценца:
Gibraltar Regulatory Authority, UK Gambling Commission
Методи на Повлекување:
Neteller Visa Skrill WebMoney Entropay ClickandBuy PayPal instaDebit Cheque ECO Card Bank transfer bank draft express
Времиња за исплата:
ewallets: 24 hours, credit / debit cards: 4-7 days, bank transfers: 2-5 days, cheques: 14-21 days, pending time: 96 hours
Максимално повлекување:
10000 GBP/USD/EUR/CAD/AUD/CHF or 80000 DKK/NOK/SEK per 30 days
Утврден Датум:
2006
Сопственик:
WHG (International) Limited Casinos
Карактеристики:
 • ЕУ-базирани лиценци
 • Одлично Казино
 • NetEnt слотови достапни и за декстоп и за мобилни
 • Голем Избор на Казино Игри
 • Заработи до €100 дополнителни пари
 • Многу Лесно за Навигација
 • Над 10 Различни Јазици
 • Одлично мобилно казино (Android, iPhone/iPad)

Сите Можни 21 Nova Casino Бонуси

 • Оптимизиран за Мобилен
 • Достапна Поддршка за разговор во Живо
 • Онлајн од $year
 • Достапна Инстант Игра
 • Неколку јазици, валути и методи на плаќање
 • Казино Игри во Живо
21 Nova Casino
21 Nova CasinoКазино
12x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
€20Максимален Влог
 • Над 10 $n Казино Игри
 • Повеќејазичен Разговор во Живо, Телефон и Е- пошта Отворени 24/7
 • Компатибилен Дизајн за Мобилен
 • Без Обложување на Бесплатни Вртења
 • Лиценца за обложување од ВБ
 • Врвни Провајдери на Игри
21 Nova Casino
21 Nova CasinoКазино
12x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
€20Максимален Влог
 • Support a huge number of currencies, payment options
 • Одлично Казино
 • Лиценцирано од 2 респектирани играчки авторитети
 • Голем светски бренд со многу обложувачки места
 • Спортско обложување и казино во едно
 • Спремно за Мобилен
21 Nova Casino
21 Nova CasinoКазино
12x(d+b)Облогот
Не е потребенБонус Код
€25Максимален Влог

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.