mk Македонија

Земја

МакедонијаМакедонија

Јазици

Macedonian
 • Macedonian
Support Ukraine against Russian invasion

20 Bet Casino Преглед

20 Bet Casino Преглед
20 Bet Casino
Editors' rating: 5.62/10
Users rating: 7 /10 Based on 4 reviews
6 Bonuses available in September 2022
20 Bet Casino Преглед
20 Bet Casino Најново Ажурирање: 09/14/2022 4 Прегледи

Казино Рејтинг:

5.62/10
МакедонијаПрифатено Играчи од Македонија

Претставено во:

 • Најдобра понуда во

  Free Bet
  2
€10

Мин Деп

€50,000 per month, €16,000 per week, €4,000 per day

Максимално повлекување

Карактеристики

 • 24/7 Разговор во Живо
 • Казино со Лесна Употреба
 • Разни Софтвер Провајдери
 • Понудени Игри во Живо
 • Спортско обложување и казино во едно
 • Веб-страница оптимизирана за мобилен

Екран-снимки од 20 Bet Casino

Онлајн Казино 20 Bet Casino Земи Бонус 20 Bet Casino Најави се во 20 Bet казиното

20 Bet Casino Партнерски Веб-страници

Сопственик

TechSolutions Group N.V.

Утврден Датум

2020

Лиценца

Curacao

Преглед

20 Bet Casino е вооружано со импресивна играчка библиотека од девелопери како 1x2Gaming, Betsoft, Blueprint Gaming, Elk Studios, Endorphina, Evolution Gaming, Ezugi, GameArt, Genesis Gaming, iSoftBet, Microgaming, NetEnt, Play'n GO, Playson, Playtech, Pragmatic Play, Quickspin, Thunderkick, Yggdrasil Gaming, 2 By 2 Gaming, Amatic Industries, Big Time Gaming, Booming Games, EvoPlay, Felix Gaming, Habanero, LuckyStreak, Mr. Slotty, Nolimit City, Push Gaming, Rabcat, Red Tiger Gaming, Relax Gaming, VIVO Gaming, Wazdan, Belatra Games, BGAMING, Booongo, EGT, Fantasma Games, Fugaso, IronDog, Merkur, Platin Gaming, Spinomenal, True Lab, Authentic Gaming, Nucleus, Playreels, Absolute Live gaming, JFTW. Одбери го твојот начи на игра на било која мобилна платформа или на твојот PC.

Крос-платформа

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

Игри во Живо

Одбери казино во Живо за да играш наспроти реални делачи и осети го духот на комарот во 20 Bet Casino

Проверено

Темелно тестиран квалитет од casinobonusesfinder.com

Методи на Уплата
 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • EcoPayz
 • AstroPay Card
 • Instant Banking
 • inpay
 • Zimpler
 • Flexepin
 • Jeton Wallet
 • Much Better
 • Pay4Fun
 • Sticpay
 • CashtoCode
 • CoinsPaid
 • eZeeWallet
Методи на Повлекување
 • MasterCard
 • Neteller
 • Visa
 • Skrill
 • EcoPayz
 • AstroPay Card
 • Instant Banking
 • inpay
 • Flexepin
 • Jeton Wallet
 • Much Better
 • Pay4Fun
 • Sticpay
 • CashtoCode
 • CoinsPaid
 • eZeeWallet
Времиња за исплата

e-wallets

within 12 hours

credit/debit cards

up to 7 business days

cryptocurrency

24 hours
Казино Софтвер
 • 1x2Gaming
 • Betsoft
 • Blueprint Gaming
 • Elk Studios
 • Endorphina
 • Evolution Gaming
 • Ezugi
 • GameArt
 • Genesis Gaming
 • iSoftBet
 • Microgaming
 • NetEnt
 • Play'n GO
 • Playson
 • Playtech
 • Pragmatic Play
 • Quickspin
 • Thunderkick
 • Yggdrasil Gaming
 • 2 By 2 Gaming
 • Amatic Industries
 • Big Time Gaming
 • Booming Games
 • EvoPlay
 • Felix Gaming
 • Habanero
 • LuckyStreak
 • Mr. Slotty
 • Nolimit City
 • Push Gaming
 • Rabcat
 • Red Tiger Gaming
 • Relax Gaming
 • VIVO Gaming
 • Wazdan
 • Belatra Games
 • BGAMING
 • Booongo
 • EGT
 • Fantasma Games
 • Fugaso
 • IronDog
 • Merkur
 • Platin Gaming
 • Spinomenal
 • True Lab
 • Authentic Gaming
 • Nucleus
 • Playreels
 • Absolute Live gaming
 • JFTW
Контакти

Веб-страница

https://20bet.com/casino

Е-пошта

[email protected]

Телефон

Осврти на играчи од 20 Bet Casino

(4 Прегледи)
Greece gamblingglover
5/5
Прегледано: 2022-05-11

Она што ми се допаѓа кај 20Bet е тоа што има преку 20 методи за депонирање. Покрај тоа, фактот што има преку 40 провајдери ви овозможува постојано да играте различни игри.

Αυτό που μου αρέσει στο 20Bet είναι ότι διαθέτει πάνω από 20 τρόπους κατάθεσης. Εκτός αυτού, το ότι έχει πάνω από 40 παρόχους δίνει τη δυνατότητα να παίζεις συνέχεια διαφορετικά παιχνίδια.

Automatically translated with Google Translate in Greece. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Poland Marek_I
4/5
Прегледано: 2022-05-11

Порано сакав да играм во разни онлајн казина, обично рулет или блек џек. Затоа решив да се потсетам на тие времиња и го најдов казиното 20bet. Генерално, задоволен сум од понудата на играта и достапноста на казино во живо со рулет, регистрацијата е лесна, можете да најдете интересни бонуси. За жал, нема мобилна апликација.

Kiedyś uwielbiałem grać w różnych kasynach internetowych, zwykle wybierając ruletkę lub blackjacka. Więc postanowiłem sobie przypomnieć tamte czasy i znalazłem 20bet kasyno. Ogólnie jestem zadowolony z oferty gier i dostępności kasyna na żywo z ruletką, rejestracja jest łatwa, można znaleźć ciekawe bonusy. Niestety nie ma aplicaji mobilnej.

Automatically translated with Google Translate in Poland. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Czechia Daidalos
4/5
Прегледано: 2022-05-05

Во принцип, ова казино е добро, има добар дизајн, многу слотови, има спортски облози, повлекувањата се брзи, разговорот исто така. 20bet се фокусира на спортско обложување, што е одлично за мене!

Obecně je toto kasino dobré, má dobrý design, mnoho slotů, mají sportovní sázky, výběry jsou rychlé, chat také. 20bet se zaměřuje na sportovní sázení, což je super pro mne!

Automatically translated with Google Translate in Czechia. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт
Czechia HubatejFil
1/5
Прегледано: 2021-08-30

Казиното 20 Бет веројатно има проблем со исплатата на добивката неколку часа Се обидувам да повлечам пари и ништо.да не можат да платат 6 илјади круни? Ги сакам парите и потоа ги завршувам

20 Beth casino má Nejspíš problém s vyplacením výher už několik hodin se snažím vybrat peníze a nic .a je to po několikáté zasebou dítěte sem u nich ten obnos nakonec utratil tentokrát už ne a stejně to skousej dál co to je za praktiky to šou žákovi chudáci že nemůžou vyplatit 6 tisíc korun? Ty peníze chci a pak s nima koncim

Automatically translated with Google Translate in Czechia. Bonuses, terms and conditions may vary by region.

Прочитај Цел Осврт

Пишете преглед

Name Please enter your name
Email Please enter correct email
Total: Please enter your rating
150 characters left Maximum number of characters: 1000 Message 150 characters left Maximum number of characters: 1000

Your comment was sent successfully!

Licensing authorities

Curacao Curacao

Казино Типови

Подршани Платформи

 • Мобилен телефон
 • Таблет
 • Desktop

Слободни Вртења во 20 Bet Casino

15FS Слободни Вртења at 20 Bet Casino
Македонија
Exclusive for CBF users Cashable
20 Bet Casino
Editors' rating: 5.62/10
User reviews (4)
39K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Слободни Вртења: 15FS до EUR 50
Мин Деп:
Облогот: 40x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Добредојде-бонус со добри обложувачки барања
 • Сигурна и доверлива локација
 • Понудува доволно промоции
 • Добри Понуди за Постоечки играчи
 • Дава многу начини за плаќање

Дозволени Игри

Бонус за Добредојде во 20 Bet Casino

100% Бонус за Добредојде at 20 Bet Casino
Македонија
Cashable
20 Bet Casino
Editors' rating: 5.62/10
User reviews (4)
39K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Добредојде: 100% до €120
Видови на Бонуси: Бонус за Добредојде
Мин Деп: €20
Облогот: 40x
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Голем Избор на Слотови
 • Фантастичен пакет за добредојде
 • Казино со Лесна Употреба
 • Спортско Обложување
150% Бонус за Добредојде at 20 Bet Casino
Македонија
Exclusive for CBF users Cashable
20 Bet Casino
Editors' rating: 5.62/10
User reviews (4)
39K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Добредојде: 150% до EUR 200
Мин Деп: EUR 20
Облогот: 40x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Кориснички прилагодена веб-страница
 • Понуда за добредојде
 • Играј на компјутер и мобилен телефон
 • Огромна селекција на методи на плаќање
 • Лесен пристап до контакт

Дозволени Игри

Депозитни Бонуси во 20 Bet Casino

50% Бонус за Втор Влог at 20 Bet Casino
Македонија
Cashable
20 Bet Casino
Editors' rating: 5.62/10
User reviews (4)
39K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Бонус за Втор Влог: 50% до €100
Видови на Бонуси: Бонус за Втор Влог
Мин Деп: €20
Облогот: 40x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Голем Избор на Слотови
 • Фантастичен пакет за добредојде
 • Разни Софтвер Провајдери
50% Friday Deposit Bonus at 20 Bet Casino
Македонија
Cashable
20 Bet Casino
Editors' rating: 5.62/10
User reviews (4)
39K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Friday Deposit Bonus: 50% до €100
Мин Деп: €20
Облогот: 40x
Преглед
Бонус Код

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Голем Избор на Слотови
 • Одличен Избор на Игри
 • Спортско обложување и казино во едно
100% Free Bet at 20 Bet Casino
Македонија
Cashable
20 Bet Casino
Editors' rating: 5.62/10
User reviews (4)
39K играчи

Лиценца: Curacao Curacao
Free Bet: 100% до €100
Видови на Бонуси: Free Bet
Мин Деп: €10
Облогот: No
Преглед
Бонус Код Not required, just activate bonus in your casino account

Кориснички повратни информации

Карактеристики

 • Голем Избор на Слотови
 • Фантастичен пакет за добредојде
 • Веб-Страница со Лесна Навигација
 • Разни Софтвер Провајдери
Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.