1x2Plus Casino Преглед

1x2Plus Casino review
1x2Plus Casino
Казиното е веќе затворено

Казино Рејтинг

1x2Plus Casino review
1x2Plus Casino Казиното е веќе затворено Најново Ажурирање: 10/14/2020

Казино Рејтинг

-/5
0 Прегледи

Запознај ја новата комарска ера - Сите омилени игри на твојот мобилен или таблет

1x2Plus Casino е основан во 2015

Достапно за играчи од United States.

Темелно тестиран квалитет од casinobonusesfinder.com

1x2Plus Casino е вооружано со импресивна играчка библиотека од девелопери како NetEnt, Portomaso Gaming. Одбери го твојот начи на игра на било која мобилна платформа или на твојот PC.

Карактеристики

 • Голем Избор на Слотови
 • Работи на прогресивни џекпотови!
 • Доволно време да се свртат добивките
 • 24/7 кориснички сервис
 • Целосно Инстант-игра Казино
 • Опција за Мобилно Играње
 • Лено пронајди ги NetEnt игрите со нивниот филтер за Слот Снабдувач
 • Обезбеден со Ssl енкрипција

Осврти на играчи од 1x2Plus Casino

(0 Прегледи)

Пишете преглед

Name Please enter your name
Email Please enter correct email
Total: Please enter your rating
Message Please enter your message

Your comment was sent successfully!

1x2Plus Casino Игри

 • Слотови
 • Рулет
 • Видео Покер
 • Бинго
 • Блекџек
 • Бакарат игра
 • Крепс игра (Зарови)
 • Кено игра
 • Грепки
🌐 Веб-страница: http://www.1x2plus.com
🧑‍💻Казино Софтвер: NetEnt Portomaso Gaming
🎰Казино Типови: Казина за Инстант Игра Мобилни Казина
💱Валути: Euros
📝Лиценца: Curacao
🈹Јазици: English
💳Методи на Уплата: MasterCard Neteller Visa Skrill Bank Wire Transfer Paysafe Card
🧾Методи на Повлекување: Neteller Visa Skrill Bank Wire Transfer Paysafe Card
⏱️Времиња за исплата: ewallets: 24 hours, credit / debit cards: 3-5 days, bank transfers: 3-7 days, cheques: Not offered, pending time: 3-5 days
💰Максимално повлекување: 5000 EUR per week
📅Утврден Датум: 2015
🏢Сопственик: Qualibou Solutions N.V. Casinos
📱Mobile: Yes
📧Е-пошта: support mail: [email protected]
📞Телефон:

Сите Можни 1x2Plus Casino Бонуси

€400 Бонус за Трет Влог at 1x2Plus Casino
1x2Plus Casino Cashable Бонус за Трет Влог: €400
Максимален Влог: €10 Облогот: 30xb Истекува на: Без рок на истекување Бонус Код: welcome3

Карактеристики

 • Голем Избор на Казино Игри
 • Обезбеден со Ssl енкрипција
 • 1x2Plus Casino ги отстрани во целост обложувачките барања, без лимит на добивка!
 • Казино Соба во Живо
 • 24 Часовна Временска Рамка за Повлекување
 • Спремно за Мобилен
€200 Бонус за Втор Влог at 1x2Plus Casino
1x2Plus Casino Cashable Бонус за Втор Влог: €200
Максимален Влог: €10 Облогот: 30xb Истекува на: Без рок на истекување Бонус Код: welcome2

Карактеристики

 • Повеќејазичен Разговор во Живо Отворен 24/7
 • Сертификат за Доверба
 • Голем број на Слот Провајдери
 • Максимална конверзија £1,000.
 • Овозможен Разговор во Живо
 • Модерна веб-страница за играчи на десктоп и мобилен
40 Слободни Вртења at 1x2Plus Casino
1x2Plus Casino Cashable Слободни Вртења: 40
Максимален Влог: €10 Облогот: 30xb Истекува на: Без рок на истекување Бонус Код: Не е потребен

Карактеристики

 • ЕУ-базирани лиценци
 • Достапна помош 24/7, дури и телефонска!
 • Најголемо Мобилно Казино
 • Работи на секогаш популарниот Microgaming софтвер
 • Врвно Онлајн Казино
 • 24 Часовна Временска Рамка за Повлекување
20 Слободни Вртења at 1x2Plus Casino
1x2Plus Casino Cashable Слободни Вртења: 20
Максимален Влог: €10 Облогот: 30xb Истекува на: Без рок на истекување Бонус Код: Не е потребен

Карактеристики

 • Компатибилен Дизајн за Мобилен
 • Rng Сертифициран
 • Разговор во Живо и Интернационална Поддршка на Телефон Достапна во Повеќето Часови
 • Ново 2021 Казино
 • Обложувај се со €5 по рунда
 • Игри во Живо Пренесувани од Портомасо Казино во Малта
€100 Бонус за Добредојде at 1x2Plus Casino
1x2Plus Casino Cashable Бонус за Добредојде: €100
Максимален Влог: €10 Облогот: 30xb Истекува на: Без рок на истекување Бонус Код: welcome1

Карактеристики

 • Користи SSL енкрипција
 • Компатибилен Дизајн за Мобилен
 • Формирана во 2015, 1x2Plus Casino е едно од најголемите и најпопуларните онлајн казина
 • Одличен Избор на Слотови
 • Пазговор за Поддршка во Живо
 • Не е Потребна Сметка за Играње во Казиното
Problem Please select subject

Your feedback was sent successfully!

We use cookies as set out in our privacy policy. By clicking on this pop up, you agree to our policies.